LoL Fps Arttırma 2024 - LoL Fps Yükseltme - Sihirdarct.com


LoL Fps Arttırma 2024 – LoL Fps Yükseltme

 LoL Fps Arttırma 2024 – LoL Fps Yükseltme

LoL Fps Arttırma 2024 – LoL Fps Yükseltme

LoL Fps Arttırma 2024 Güncel

lol fps arttırma

Her gamer bilgisayarının iyi olmasını ister , oyunları sorunsuz oynamak her şeyden önemlidir.Legue of Legends’da da durum aynı.Bilgisayar iyi olsa da bazen fps sorunları oluyor ve fps dropları girebiliyor.Bu yazımızda LoL fps arttırma ve fps drop yiyenker için çözüm önerileri sunacağız.Hazırsak lol fps yükseltme yazımıza geçebiliriz.

LoL Fps Arttırma 2024

  • Lol İstemcisini Onarma

Fps drop yiyen arkadaşlar bu sorun bozuk dosyalaradan kaynaklanıyor olabilir.Bu sorun için League of Legends oynununun istemcisinden ayarlar paneline gelip onarma işlemini yapmalıyız.Onarma işlemi bittikten sonra fps drop sorunu çözmüş olacaktır.

Eğer sorun devam ediyorsa ve bilgisayar donanımı yeterliyse ayarlardan Anti Aliasing seçeneğini aktif edebilirsiniz bu 60 fpsde sabitler.Ama donanım düşükse bunu yapmanızı önermem.

  • Oyun Grafik Ayarlarını Düşürme

Oyun açıldıktan sonra oyun ekranında esc> ayarlar>görüntü panelinden grafik ayarlarımızı en düşük seviyeye getirelim.Bunun yanı sıra ekran çözünürlüğünü düşürmekte Lol üzerinde fps artırmaya yardımcı olur.

  • Ekran Kartı Tanımlama

Bazen  çift ekran kartı kullanan bilgisayarlarda anakart üzerindeki ekran kartı devreye giriyor ve LoL bu ekran kartıyla açılıyor bu yüzden LoL’de fps düşüklüğü meydana geliyor.Asıl kullandığınız harici ekran kartınızın ayarlarından, oyunlar paneline girip League of Legends’i tanımlamak bu hatayı ortadan kaldıracaktır.

  • Bilgisayar Performansını Yükseltme

Her şeyden önce Windows pcnizden arama kısmına “performans” yazıp önünüze gelen “Windows’un görünümünü ve performansını ayarla” seçeneğine tıklayın.Karşınıza gelen panelde en iyi performans için ayarla seçeneğine tıklayın ve kaydedin.

Kullanmadığınız gereksiz programları silin, oyun sırasında arkaplanda açık olan gereksiz programları ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisinden kapatın.

Arkaplanınız düz renk özelllikle siyah olacak şekilde ayarlayın.

Bilgisayarınızdaki çöp dosyaları (geri dönüşüm) , birikmiş önbellekleri güvendiğiniz yazılımlarla veya uygulamalarla silin.

  • İstemci Ayarları

İstemci ayarlarından oyuna girerken istemciyi kapat seçeneğine tıklmayı unutmayın ve tasarruf modunu kullan seçeneğiyle fps arttırmaya unutmayın.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!