Zeri CT S14 – Zeri Counter – Zeri Counterlerı - Sihirdarct.com


Zeri CT S14 – Zeri Counter – Zeri Counterlerı

 Zeri CT S14 – Zeri Counter – Zeri Counterlerı

Herkese selamlar, bu sefer de konuğumuz Zeri. Zeri bir ADC şampiyonu ve fena değil yani bu Zeri CT yazımızı hazırlamadan önce girdim biraz oynadım nasıl bir şey diye baktım da. Oynanabilir bir şampiyon. Ama konumuza geldiğimiz zaman biz, karşımıza Zeri geldiği zaman ne onun Counter yani Zeri CT şampiyonunu öğrenmek istiyoruz. Hemen aşağıda Zeri counterları bölümünden aradığınızı bulabilirsiniz.

Zeri’ye baktığımız zaman oradan oraya zıplayabilen, patlayan, garip bir Q yeteneği olan şampiyon olarak yorumlayabiliriz. ADC yani “alt koridorda” oynamaktadır. Zeri karşınıza geldiği zaman kazanamayacaksınız diye bir şey yok. Ki, Zeri öyle oyunu domine edebilecek bir şampiyon gibi de durmuyor, bi “Samira” değil kısacası… Karşınızdaki Zeri her ne kadar iyi bir oyuncu olursa olsun, siz dikkatli oynadıkça oyunu kazanma şansınız bulunmaktadır. Aşağıdaki de “oyunun istatistiklerine göre belirlenmiş” Zeri CT listesinden faydalanarak, Zeri’ye karşı kendinizi avantajlı konuma getirebilirsiniz.

Neyse, hadi Zeri CT S14 listesine bakalım artık…

Zeri’e Karşı Güçlü Şampiyonlar (Zeri CT)

Zeri’ye Karşı Zayıf Şampiyonlar(Zeri’nin yendiği)

Dilerseniz biraz da Zeri’nin yeteneklerinden bahsedelim…

  • Canlı Batarya(Pasif): Saldırılar büyü hasarı verir ve yetenek sayılır. Hareket edince ve Q yeteneğini kullanınca Zeri’nin cihazında enerji birikir, tam yüke ulaşıldığında ise bir sonraki hasarı ilave hasar veriyor.
  • Taramalı(Q): Taramalı yeteneği isabet ettiği ilk şeye saldırı hasarı veren 7 atış yapıyor.
  • Ultraşok Lazeri(W): Zeri, Jinx W’su gibi rakibini yavaşlatan ve ona hasar veren bir dalga gönderir. Bu dalga duvara isabet ederse menzili artarak lazere dönüşür.
  • Kıvılcım Akımı(E):  Zeri, kısa bir mesafe atılır ve sonraki kullanacağı 3 Q yeteneği güçlenir. Ayrıca bu yetenek ile Zeri, her yüzeyin üstünden atlar.
  • Yıldırım Patlaması(R): Zeri elektrik patlaması ile etrafına hasar verir. Daha teferruatları da var ama buraya yazmaya üşendim.

Ayırca bkz: irelia CT

Veriler Blitz’den alınmıştır.

Zeri counter içeriğimiz bu şekildeydi. Unutmayın Zeri CT şampiyonları ile oynadığınız için maçı kesinlikle kazanacaksınız diye bir şey yok. Rakibin durumuna ve sizin de durumunuza bağlı olarak, burada yer alan Zeri CT şampiyonlarını kullanarak belki ufak belki büyük yüzdeliklerde sadece şansınızı artırabilirsiniz.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!