Irelia CT S14 - Irelia Counter - Irealia Counterleri - Sihirdarct.com


Irelia CT S14 – Irelia Counter – Irealia Counterleri

 Irelia CT S14 – Irelia Counter – Irealia Counterleri

Irelia, kasıldığı zaman zapt edilmesi oldukça zor olan bir şampiyondur. Genellikle top lane’de oynanmayı tercih edilen Irelia, karşınıza geldiği zaman hemen Irelia CT arayışlarına giriyor olmalısınız çünkü oldukça güçlü bir şampiyon ile karşı karşıyasınız. Sihirdarct olarak bizler de sizlere İrelia CT rehberimizi sunmak için harika bir içerik hazırladık. İçeriğimizi sezon 12’ye uygun olarak da güncelledik ki, değişen itemler ve şampiyonlar ile Irelia karşınıza geldiği zaman hangi şampiyonu almanız gerektiğini bilesiniz. Irelia counter listemizdeki şampiyonları alarak oyuna başlarsanız, birkaç adım önde başlayabilirsiniz ancak tabi ki de bu, oyunu direkt olarak kazanacağınız anlamına gelmemektedir.

Irelia counterları içeriğimiz sayesinde tabi ki oyunu direkt kazanmanızı vaat etmiyoruz ancak istatistiksel olarak, aşağıda Irelia CT olarak belirtilen şampiyonların, koridorda Ireliya’ya karşı bir üstünlüğü olduğunu bilmekteyiz. Durum bu şekilde olunca da League of Legends oyununda sizler için güzel bir rehber olmuş oluyor ve Irelia ile karşılaştığınız zaman hangi şampiyonların genellikle Irelia’ya karşı, koridoru kazanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Baktınız aşağıdaki şampiyonu adınız ve halen daha koridorda eziliyor musunuz? O zaman yapmanız gereken sakinliğinizi koruyup, ormancınızın yardımını beklemek olacaktır. Böylece oyunu kazanma ihtimalinizi iyice artırmış olur ve koridorda başarılı olabilirsiniz.

Irelia’ya Karşı Güçlü Şampiyonlar (Irelia CT)

Irelia’ya Karşı Zayıf Şampiyonlar(Ireila’nın yendiği)

Irelia’ya Karşı Nasıl Oynanır?

Irelia’ya karşı oynarken bir gözünüz sürekli Irelia’nın yüklerinde olmalı. 5 yüke ulaştığında özellikle erken safhalarda vsyi kazanmanız neredeyse imkansız oluyor. Savaşa hep yükleri yokken ya da azken girmeye bakın. Ultisini tutturursa Ultinin içinden çıkmamaya çalışın çünkü çıkarken bıçaklara tekrar çarpmanız size hem hasar hem de slow verecektir.

 

Irelia’nın Yetenhackleri

 • Pasif – Ionia Azmi: Her rakibe yetenek isabetinde saldırı hızı kazanır, azami yüke ulaşınca da ekstra hasar kazanır.
 • Q – Uçarbıçak: Rakibine atılır ve hasar verir, eğer rakibi bu yetenek sonucu katledilirse bekleme süresi sıfırlanır.
 • W – Direniş Dansı: Irelia yoğunlaşır ve bu yoğunlaşma esnasında aldığı hasarı azaltır. Yoğunlaşma ne kadar uzun sürerse, yoğunlaşma sonucu çıkan hasar artar.
 • E – Ölümcül Ahenk: Irelia bir o yana bir bu yana bıçak yollar, bu iki bıçak arasında kalan rakip hem sersemler hem hasar alır hem de işaretlenir.
 • R – Keskin Hapis: Irelia bıçaklar yollar, bu bıçaklara çarpan rakip hasar alır, ardından oluşan çembere değen rakip yavaşlar.

Veriler Blitz’den alınmıştır.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

smileforlife 3 sene önce

ireliaya karşı garen aldım ve kaybettim bunun neresi ct ?

  lolct 2 sene önce

  kanka sen oynayamamışsın, irelia’nın başlıca ct’si olmasa bile ct’leri arasında yer alıyor garen.

mae 3 sene önce

iReLiA cT gArEn aldım gareni oyunu kaybettim bi *** yaramıyo

  lolct 2 sene önce

  Başlıca CT’si olmasa bile irelia ct listesinde yer alıyor garen, sen oynayamamış olabilir misin?

Bettye 3 sene önce

Thanks for finally talking about > Irelia Ct – Irelia Counter – Irelia Counterleri – Sihirdarct.com Shelli,