Gwen CT S14 - Gwen Counter – Gwen Counterleri - Sihirdarct.com


Gwen CT S14 – Gwen Counter – Gwen Counterleri

 Gwen CT S14 – Gwen Counter – Gwen Counterleri

Gwen, 11. sezon’da League of Legends’a katılan büyücü bir top lane şampiyonudur. Kendisi bomboş bir çardır. Ama LoL’de hangi şampiyon boş değil ki? AP olması ile üst koridorda harika bir alternatif olmaya yarayan Gwen’in CT’lerine göz atacağız. Gwen CT içeriğimizde sizlere karşınıza Gwen alan bir oyuncu olursa hangi şampiyonları tercih etmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Gwen counter listesini sürekli olarak güncelleyerek, en güncel yamaya uygun bir şekilde Gwen CT listesini size sunmaya gayret edeceğiz.

Genel olarak ekstra bir eşyaya gerek duymadan can çalabilme pasifine sahip olması, AP hasarının yanı sıra, Q’su ile gerçekleştirdiği gerçek hasar ve bunların üstüne can çalabilme + canına oranla ekstra büyü hasarı vurmasıyla birlikte aslında kağıt üzerinde baktığımızda gerçekten güçlü ve avantajlı bir çar olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz tabi ki. Koridorda hem can yenileyebilecek hem de sizlere vur kaç vur kaç yapa yapa zorluk çıkarabilecek şampiyon olan Gwen için kesinlikle Gwen counterları listemizi dikkate almanızı öneririz. Şu ana kadar hiç oynamadığım sadece bu makaleyi yazabilmek ve çar hakkında bilgi sahibi olmak için oynadığım Gwen hakkında tek söyleyebileceğim şey, yakında TOP lane’de beni görürseniz korkabilirsiniz!!! İşte bu şekilde, hemen alt kısımda Gwen CT’leri yer alıyor, iyi oyunlar…

Gwen’e Karşı Güçlü Şampiyonlar (Gwen CT)

Gwen’e Karşı Zayıf Şampiyonlar(Gwen’in yendiği)

Dilerseniz biraz Gwen’in yeteneklerinden bahsedelim:

  • Bin Kesik(Pasif): Boş çarın boş pasifi… Gwen canına oranla, anladığım kadarıyla tüm yetenekleri(düz vuruş dahil) dahil olmak üzere ilave büyü hasarı veriyor. Yani ne kadar canı çoksa o kadar ek büyü hasarı veriyor. Buna ek olarak yine anladığım kadarıyla tam anlamadım ama net bir şey var, rakibe vurdukça iyileşiyor.
  • Kırt Kırt!(Q): Şu anda Q yeteneğinin “aktif”inden bahsediyorum…  Q ile rakibe vurduğunuzda gerçekten isminde de geçtiği üzere kırt kırt rakibini kesiyor. Makasın ortasında kalan rakiplere ya da canavar, minyonlara gerçek hasar verir.
    Pasif: Pasif ile 4 kere stack toplayabiliyorsunuz, 4 stack ya da herhangi bir sayıda 1-2-3-4 stack’iniz olduğunuzda Q ile daha fazla vurur ve daha fazla hasar verirsiniz.
  • Kutlu Sis(W): Gwen etrafına bir sis toplar, ilk hareketinde sis onunla beraber hareket eder, ikinci hareketinde sis ortadan kaybolur, yine süresi bitince de kaybolur. Bunun yanı sıra sisin içindeki rakipler dışındaki rakipler için hedef alınamaz hale gelir.
  • Pens At(E): Nereye doğru yeteneğinizi kullanırsanız, Gwen oraya atılır ve saldırı hızı, saldırı menzili ve isabet halinde büyü hasarı kazanır.
  • İlmek İlmek(R): Bu yetenek, rakibe bir şeyler fırlatıyor da ne fırlatıyor anlamadım. Gwen R’yi birkaç defa kullanabiliyor ancak her bir R kullanımından önce rakibine ya da herhangi bir şeye düz vuruş atması gerekiyor.

Veriler Blitz’den alınmıştır.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!