Vex CT S14 - Vex Counter – Vex Counterlerı - Sihirdarct.com


Vex CT S14 – Vex Counter – Vex Counterlerı

 Vex CT S14 – Vex Counter – Vex Counterlerı

Vex, 11.19 yaması ile birlikte oyuna katılan AP olarak kasılan bir yeni mid lane‘dir. Peki Mid’de karşınıza Vex gelirse hangi çarları almanız gerekir diye Vex CT içeriğimize mi geldiniz? O zaman sizin için hazırladığımız Vex CT listesine hemen göz atın!

Tam olarak hangi lane’lerde oynandığı çözülememiş olsa da genellikle orta koridorda oynayacağını söyleyebiliriz. Ama sonuç olarak bir başka boş çarın da League of Legends’a eklendiğini belirtmeden geçemeyeceğiz. Ancak Vex counterları içeriğimiz sayesinde karşınıza Vex gelirse ne yapmanız gerektiğini kolaylıkla öğrenebilecek ve en azından elinizden gelen tedbirleri alabileceksiniz. Öncelikle çar durmadan korkutup duruyor, bu sizi irite edebilir. Profesyonelliğinizi bozmadan, flame yapmadan oyununuza devam etmeniz gerekecektir. Bu yolda da Vex counter içeriğimiz sizlere tabi ki yardımcı olacaktır. Elimziden geldiğince bu listeyi güncel tutmaya özen göstereceğiz.

Vex’e Karşı Güçlü Şampiyonlar (Vex CT)

VEX CT Sezon 13 güncellenmiştir.

Vex’e Karşı Zayıf Şampiyonlar(Vex’in yendiği)

Dilerseniz biraz Vex’in yeteneklerinden bahsedelim:

  • Kıyamet ve Kasvet(Pasif):  Vex’in iki türlü pasifi bulunuyor. İlki, belli bir bekleme süresine sahip olan korkutma pasifi. Bu pasif aktifken Q-W-E yeteneklerini rakibe isabet ettirirseniz, rakibinizi korkutuyor.
    İkincisi ise, yanında flash atan, sıçrayan ya da görünmez halden çıkan da dahil sanırım buna bu çarları işaretliyor ve onlara vurduğunuzda, Lux’ın pasifi gibi ekstra hasar veriyor.
  • Buhran Dalgası(Q): İsminden de anlaşılacağı üzere Vex bir yöne doğru dalga yolluyor, bu dalga git gide hızlanarak yok oluyor. Bunun yanı sıra dalga ileri gittikçe daralıyor.
  • Kişisel Alan(W): Vex kalkan kazanır, bunun yanı sıra etrafında bir daire oluşturur ve rakipler varsa onlara hasar verir.
  • Yaklaşan Karanlık(E): Vex bir gölge gönderir, bu gölgeye isabet eden rakipler hasar alır, slow yer falan fistan.
  • Gölge Akını(R): Yine Vex gölge atar, rakibine isabet halinde hasar verir. Vex isterse bu rakibinin üstüne gölge ile uçabilir, atılır falan filan.

Ayırca bkz: irelia CT

Veriler Blitz’den alınmıştır.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!