Akshan CT S12 - Akshan Counter – Akshan Counterleri - Sihirdarct.com


Akshan CT S12 – Akshan Counter – Akshan Counterleri

 Akshan CT S12 – Akshan Counter – Akshan Counterleri

League of Legends’a 11.15 yamasında katılacak Akshan şampiyonu, hangi şampiyonlara karşı zayıf olacak, Akshan Counter çarları neler? Serseri Muhafız yani Rogue Sentinel diye geçen Akshan, oldukça dominating bir çar olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı şu anda sizlere vereceğimiz Akshan CT şampiyonları pek de işe yaramıyor olabilir.

Akshan League of Legends ve Wild Rift oyunlarında aynı anda oynanabilecek diye bir duyuru yapıldı. Bu arada diğer TFT vs. onlarda da aynı anda çıkacak, böylece aynı anda tüm League of Legends oyunlarında aynı anda çıkan ilk şampiyon olacak. Akshan yetenekleri ile herkesi şaşkına döndüren ilginç bir boş bir çar kısacası. Gerçekten bomboş yani, “böyle bir çar olabilir mi ya” diyorsun her gördüğünde, sinir oluyorsun. Ancak çok kolay counter’lanabilecek bir çar gibi olduğunu söyleyebilirim. Uçup kaçtığı Spider-Man yeteneği kolayca bozulabiliyor gibi duruyor. Kitle kontrolü olan bir şampiyon ile oynarsanız, muhtemelen Akshan karşınızda yine bir şeyler yapar da, çok şey de yapamaz.

İçeriğimiz de Akshan CT şampiyonlarını göreceksiniz. Bu şampiyonları tercih ederek, bir nebze de olsa Akshan’a karşı koridoru kazanabilir ya da direnebilirsiniz.

Akshan’a Karşı Güçlü Şampiyonlar (Akshan CT)

Akshan’a Karşı Zayıf Şampiyonlar

Dilerseniz biraz Akshan’ın yeteneklerinden bahsedelim:

  • Kirli Dövüş(Pasif): Bomboş bir pasif. İşte rakibe bir defa vurduğunuzda, bir defa daha vuruyor ama bu ikinci vuruş az hasar veriyor. Bu ilk pasifle beraber toplamda iki vuruş vurduktan sonra yine vurusanız kalkan kazanıyor. Ancak bu sefer 3. vuruştan sonra 4. az hasarlı vuruşu yapmazsanız hareket hızı kazanıyorsunuz.
  • İntikam Bumerangı(Q): Akshan bumerang fırlatıyor, fırlattığı rakip çalıdaysa vs. açığa çıkıyor. Bumerangın her bir isabetinde daha da ileriye gidiyor.
  • Görünmez Muhafız(W): Asıl bomboş bir yetenek daha burada! Hem pasifi var hem de aktif olarak kullanılabilen bir yetenek.
    Pasif: Kısaca bahsetmek gerekirse, karşıdaki Zed senin takımındaki Ahri’yi öldürdükten sonra, sen Ahri daha ölüyken Zed’i öldürürsen, Ahri direkt olarak tekrardan doğuyor.
    Aktif: Akshan bir süreliğine görünmez oluyor, duvar kenarından giderse sınırsız bir şekilde görünmez olabiliyor.
  • Kahraman Sallanışı(E): İşte bu Akshan’ın Spider-Man yeteneği! Bu yeteneği ile duvara yanılmıyorsam kancasını atıyor, oraya buraya sallanıyor. Sallanırken de ateş edebiliyor, üstelik rakibi alt ederse, bu yeteneğinin bekleme süresi sıfırlanıyor.
  • Kısasa Kısas(R): Uzaktaki bir şampiyona hasar verebiliyor, üstelik bunu hareket halindeyken ve E yeteneğini kullanırken de yapabiliyor.

Veriler Blitz’den alınmıştır.

lolct

LoL Ct rehberi ve LoL rün rehberi hakkında yazılar yazar.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!